Address & Contact

Our Address

-

Telephone

-

Email

-

Web

-

ششمین قهرمانی با ۸ بازیکن

تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با کسب ۴ عنوان قهرمانی در لیگ برتر باشگاههای ایران، یکی دیگر از باشگاههای پرافتخار ایرانی در بسکتبال است. این تیم با وجود پیشینیه‌ای دیرینه در لیگ‌های ایران (از سال ۱۳۷۶ به بعد)، در فصل ۹۲ – ۹۱ با هدایت مهران حاتمی به نخستین قهرمانی خود در لیگ برتر بسکتبال باشگاههای ایران دست یافت.

سپس در فصل ۹۳ – ۹۲ باز هم در فینال مقابل مهرام به برتری رسید و جام قهرمانی را برای دومین بار بالای سر برد. طی ادوار ۹۵ – ۹۴ و ۹۶ – ۹۵، با هدایت مهران شاهین‌طبع دو بار دیگر قهرمانی برای پتروشیمی بندرامام تکرار شد اما این تیم به عنوان نماینده ایران در ادوار برگزاری باشگاههای آسیا ناکام بود.

سرانجام در سال ۱۳۹۷ با هدایت مهران حاتمی و در حالی که فقط ۸ بازیکن تیم پتروشیمی بندرامام را در جام باشگاههای آسیا در شنژن چین همراهی می‌کردند، این تیم موفق به کسب قهرمانی در این مسابقات شد. این ششمین قهرمانی باشگاههای ایرانی در جام باشگاههای آسیا بود.

باشگاه پتروشیمی بندرامام با کسب چهار عنوان قهرمانی لیگ برتر، قهرمانی مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا و قهرمانی جام باشگاه‌های بسکتبال آسیا در سال ۱۳۹۹ از فعالیت‌های بسکتبال کناره‌گیری کرد.

بازیکنان این تیم در کسب قهرمانی آسیا عبارت بودند از:

فرید اصلانی، سجاد مشایخی، ارسلان کاظمی، اصغر کاردوست، بهنام یخچالی، روزبه ارغوان، سجاد پذیرفته و میثم میرزایی.

سرمربی :

مهران حاتمی

تعدادی از بازیکنان شاخص و خارجی پتروشیمی بندرامام در طول قهرمانی‌های این تیم در باشگاههای ایران:

جانان گیبسون، حامد آفاق، حامد سهراب‌نژاد، حامد حدادی و …