Address & Contact

Our Address

تهران

GPS

35.70121972968, 51.405190229416

Telephone
Email

-

تیم بسکتبال بانوان پاز تهران که طی چهار سال پیاپی در لیگ برتر بانوان حضور دارد؛ دارای مالکیت مستقل و حقیقی و متعلق به سرمربی تیم سیده مهسا حسینی است و از سال ۹۴ با نام‌های مختلف در لیگ برتر بانوان فعالیت داشته است.

این تیم با هدف حمایت از ورزشکاران دانش‌آموز و دانشجو شکل گرفت تا بتوانند ورزش حرفه‌ای را بدون داشتن دغدغه مالی دنبال کنند. تیم در طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ با نام ستایش در مسابقات شرکت کرد و پس از طی نمودن مسابقات دستجات و رده‌های پایین‌تر، از سال ۹۴ به سطح سوپرلیگ B رسید. این تیم با نام «حسینی تهران» در لیگ برترB کشور در سال ۹۶ حضور یافت و به لیگ برترA صعود کرد.

در سال ۹۷، تیم پاز در اولین سال حضورش در لیگ برترA توانست سهمیه ادامه فعالیت خود را حفظ کند.در سال ۹۸ تیم پاز توانست مقام پنجم کشوری را در جمع ۱۲ تیم حاضر کسب کند.
طی سال‌های ۹۴ تا ۹۹، این تیم در مسابقات استان تهران و در دستجات بزرگسالان، امید و جوانان و نوجوانان حضور فعال داشته و کسب مقام نموده است.

واژه پاز به معنی بی غل و غش ، بی ریا و پاک است.

شروع فعالیت با نام پاز:

از سال ۹۷ و با حمایت شرکت ایستا رایانه‌پرداز و نام تجاری «پاز» این تیم فعالیت حرفه‌ای خود را در لیگ برتر ادامه داد.

این شرکت به عنوان یک دیجیتال مارکت، عامل فروش تجهیزات صوتی از برندهای درجه یک دنیا و بصورت آنلاین است. (www.puzz.ir) از سال ۹۸ ، پاز کافه به عنوان زیر مجموعه‌ای از این شرکت در منطقه نیاوران تهران و  ر محیطی دیجیتال افتتاح شده و آماده پذیرایی از مشتریان علاقمند به تکنولوژی است.

کادرفنی تیم پاز

کادر فنی تیم پاز از فرهیختگان دانشگاههای کشور تشکیل شده که همگی داوطلبانه ایفای نقش می‌کنند.

سیده مهسا حسینی (سرمربی ) دارای مدرک مربیگری درجه یک و بین‌المللی المپیک سولیداریتی- دکتری مدیریت و برنامه‌ریزی ورزشی.

فعالیت مربیگری آموزشی را از سال ۱۳۸۲ شروع کرده و پس از اتمام دوران بازیکنی، از سال ۹۰ وارد عرصه مربیگری در لیگ حرفه‌ای شد. وی به عنوان کمک مربی در کنار بزرگان بسکتبال بانوان از جمله مرحومه «ثریا بختیار» بود.

سرمربی تیم دانشگاه تهران که از سال ۹۴ تیمداری کرده و در سال ۱۳۹۸، آکادمی بسکتبال پاز را تأسیس کرد.

فیروزه درخشان (مربی) دارای مدرک مربیگری درجه یک – کارشناسی ارشد علوم اقتصادی

شیوا خرمشاهی (کمک مربی و بدنساز) دارای مدرک مربیگری درجه دو – دکتری فیزیولوژی ورزشی

فرح ترجمان (آنالیزور) دارای مدرک مربیگری درجه دو

سیده مونا حسینی (فیزیوتراپ) – دکتری آسیب شناسی ورزشی

پریسا سبزواریان (آمارگیر) – کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی

در فصل ۱۳۹۹، تعداد ۲۰ بازیکن در تمرینات تیم حضور دارند.

سوگند قائدعلم، مهسا همتی‌نسب، عاطفه محراب‌بیکی، فاطمه میرسلطانی، سیمین حبیبی‌عصر، مینا رضایی، مریم محمدبیکی، غزاله رضایی، عاطفه نقیب‌السادات، دیبا نادعلیزاده، آیناز حسینخانی، آترین مرتضوی و فائزه اسلامی از جمله بازیکنان این تیم هستند.